Inspiracje na podarunek z okazji chrzcin dziecka

Najważniejsza uroczystość w życiu nowonarodzonego dziecka, wstąpienie do społeczności chrześcijańskiej, a także bardzo często okazja do zapoznania maluszka ze swoją całą rodziną. Chrzest. Dla rodziców dziecka to bardzo ważny i stresujący moment. Wyprawienie przyjęcia, przygotowanie poczęstunku i wyszykowanie głównego aktora wydarzenia z pewnością jest wymagającym zajęciem. Natomiast na głowie zaproszonych gości jest zakup prezentów na chrzest swojego bratanka, wnuczka czy siostrzenicy, z czym nierzadko miewają oni spory problem.

Co podarować maluchowi?

Zawsze pojawiają się wątpliwości co do tego, jaki podarunek można ofiarować dziecku z tej okazji. Ogólnie rzecz biorąc prezenty na chrzest niekoniecznie powinny być bardzo kosztowne i okazałe, ale przede wszystkim gustowne oraz pasujące do okazji. Dobrym wyborem byłyby tutaj np. małe wyroby ze srebra – srebrne pamiątkowe smoczki, aniołki, biżuteria czy grzechotki, a także obrazki przedstawiające świętych. Mogą być również dodatkowo z wygrawerowanym napisem, na przykład z datą chrztu lub imieniem dziecka.

Inne pomysły na upominek

Wcale nie jest jednak powiedziane, że prezent na chrzest musi być ze srebra czy złota, może on mieć charakter bardziej pamiątkowy. Bardzo często w ramach podarunku ofiarowuje się dziecku oraz jego rodzicom ozdobny album na fotografie, który potem można wypełnić zdjęciami ze wspólnej rodzinnej sesji. Album ze zdjęciami dziecka z rodzicami i chrzestnymi to doskonała pamiątka na całe życie. Całkiem dobrym pomysłem wydaje się również podarowanie maluszkowi ładnie wydanej oraz ilustrowanej Biblii czy książeczki modlitewnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biżuteria i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz